درباره فصل هفتم «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones

[ad_1]

فصل هفتم «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones

درفصل هفتم سریال بازی تاج و تخت؛ این نبرد می‌تواند «نبرد بین حرام‌زاده‌ها» (نبردی بزرگ میان جان اسنو و رمزی بولتون در قسمت نهم فصل ششم) در حد یک کتک‌کاری ساده جلوه دهد

در این مقاله مجله تایم TIME magazine از اتفاقات جالبی خبر می‌دهد که با توجه به آن‌ها می‌توان وقوع یک نبرد بزرگ را در فصل هفتم این سریال پیش‌بینی کرد.
با توجه به این‌که چیزی تا پخش قسمت اول فصل هفت «بازی تاج‌وتخت» Game of Thrones در روز ۱۶ جولای نمانده است، شبکه اچ‌بی‌او HBO که پخش این سریال را بر عهده دارد این‌ روز‌ها برای تبلیغات این سریال سنگ تمام گذاشته است.
تریلرهای اکشن جدید، کلیپ‌هایی که در آن‌ها تمام بازیگران اصلی آهنگ “زنده خواهم ماند ” I Will Survive را می‌خوانند و پوستر‌هایی که بازیگران را در آن یخ‌های آبی معروف سریال نشان می‌دهند، یادآوری از شوالیه شب و ارتشش. باوجود تنها ۱۳ قسمت تا پایان این سریال تب«بازی تاج‌وتخت» این روز‌ها بسیار داغ شده است.

مجله تایم هم فرصت را غنیمت شمرده و نسخه‌ای را به «بازی تاج‌وتخت» اختصاص داده است، نسخه‌ای پر از عکس‌های اختصاصی و پشت‌صحنه‌هایی از فصل هفتم به قلم منتقد تلویزیون دنیل دآداریو Daniel D’Addario. باوجوداینکه شبکه اچ‌بی‌او روی لو ندادن داستان محصولاتش بسیار حساس است، مخصوصاً اگر یکی از مهم‌ترین سریال‌ها و فیلم‌هایش باشد، در این مقاله از موضوعاتی صحبت می‌شود که آن‌چنان بحث‌برانگیز و جذاب‌اند که می‌توان ساعت‌ها در مورد آن‌ها صحبت کرد. به‌خصوص حالا که صحبت از یک نبرد عظیم‌ هم در میان است.
بنا بر گفته، او در فیلم‌برداری یکی از مهم‌ترین صحنه‌های فصل ۷ که در شهر بلفاست فیلم‌برداری شده بود حاضر بوده است. او می‌گوید:یکی از بزرگ‌ترین صحنه‌های این فصل جنگی‌ است که به‌شدت تأثیر برانگیز است. حتی قبل از تدوین و اضافه شدن حال‌ و‌ هوای همیشگی سریال، این صحنه من را به‌شدت تحت تأثیر قرارداد
مسلماً دآداریو اجازه نداشت بگوید چه کسی در این جنگ حاضر بوده است و یا اینکه برنده این جنگ چه کسی است، اما او دراین‌باره گفته است: “دکور این صحنه به عظمت خود این جنگ است ” و بازیگران و عوامل فیلم در یک باد سرد قطب شمالی مجبور به فیلم‌برداری بودند، بادی آن‌چنان تند که بین صحنه‌ها همه آن‌ها را به سمت قهوه و نوشیدنی‌های گرم می‌کشاند.
صحبت از آب‌وهوای سرد وقتی مهم می‌شود که همراه با این شایعه‌ای که دآداریو به آن اشاره می‌کند، همراه شود: “تاج‌وتخت ” چیزی است که این نبرد‌ها بر سر آن اتفاق می‌افتند و وقتی‌که زمانش فرابرسد، همه شبکه‌های مجازی از این نبرد صحبت خواهند کرد. بالاخره وایت‌واکر‌ها White Walkers موفق می‌شوند خودشان را به دیوار برسانند؟
البته جان اسنو پیش‌تر از این هم با شوالیه شب برخورد داشت، به‌طور دقیق اگر بخواهیم بگوییم زمانی که وایت‌واکر‌ها به هارد‌هوم Hardhome (دهکده‌ای آن‌طرف دیوار) در قسمت هشتم فصل پنجم حمله کردند؛

بازی تاج و تخت

اما این دفعه این نبرد می‌تواند همان نبرد میان زنده‌ها و مردگان باشد که ما انتظارش را می‌کشیم. زمستان در راه نیست، بلکه همین حالا زمستان شده است

مجله تایم همچنین جملات جالبی را از بعضی از بازیگران اصلی نقل کرده است، مثل کیت هرینگتون Kit Harington (بازیگر جان اسنو) که در مورد نارضایتی‌اش از بازی خودش گفته است:من اشتباهاتی کرده‌ام و احساس می‌کنم در بعضی جاها، جان به‌اندازه کافی جالب نیست. این شاید عجیب به نظر برسد اما من هیچ‌وقت کاملاً از جان راضی نبودم. شاید این همان چیزی است که جان اسنو را جان اسنو کرده است. این خشم و نارضایتی.

سوفی ترنر Sophie Turner (بازیگر نقش سانسا استارک) هم در مورد صحنه تجاوز به سانسا حرف‌هایی زده است که آدم را به فکر فرومی‌برد، حرف‌هایی که بعد از پخش، به موضوعی بحث‌بر‌انگیز تبدیل شدند. سوفی گفته:

تجاوز سانسا ترند اول توییتر شد و این باعث می‌شود به این فکر کنید که چرا در زندگی واقعی این موضوع هر دفعه ترند نمی‌‌شود؟ این دفعه بحث سر یک شخصیت خیالی است و من بدون اینکه هیچ آسیبی ببینم این اتفاق را فراموش می‌کنم… بیایید آن موضوع و آن دیالوگ را برای کمک به افرادی که هرروز در زندگی‌شان با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند استفاده کنیم. این‌قدر این موضوع رو تبدیل به یک تابو نکنید، بیاید در موردش بحث کنیم.

منبع:نماوا

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *