خانواده ی سوپرانو وچیزی شبیه به گانگستربازی پدرخوانده

[ad_1]

معرفی سریالخانواده ی سوپرانو

سریال سوپرانوز (The Sopranos) معجونیه از جرم و جنایت ، درام ، هیجان ، مافیا بازی ، استریپرها ، مواد مخدر ، کمدی های هوشمندانه ، روابط خاص و تعریف نشده ، روانشناسی عجیب شخصیتی ، علائم شناسی ، هیجان ، اعتیاد به مواد مخدر و خلاصه اینکه اعتیاد کامل به این سریال

خانواده‌ی سوپرانو ( The Sopranos) عنوان سریالی تلویزیونی است با تم مافیایی و گونه های گنگستری و در یک کلام زندگی توام با هیجان و جرم و جنایت ساخته کشور آمریکا که با ژانر درام و مافیایی ساخته شده‌است.در این سریال همه چیز از نیوجرسی آغاز میشود؛ جایی که گنگستر ایتالیایی ـ آمریکایی به نام “تونی سوپرانو” (James Gandolfini) در برقراری توازن مابین زندگی اش در کنار خانواده و اداره ی سازمان جنایی که رهبری ان را به عهده دارد، دچار معضلاتی میشود.

این معضلات اغلب در قالب ملاقات های تونی با روانکاوش دکتر جنیفر ملفی (Lorraine Bracco) به صورت هایلایت و فلش بک به تصویر کشیده میشود.یک زندگی او به خانواده اش اختصاص دارد و زندگی دیگرش به شبکه زیر زمینی مافیای نیوجرسی که او ریاست هر دو را عهده دار است..تونی سوپرانوز با بازی فوق العاده جیمز گاندولفینی (تمام مردان پادشاه) روحی تازه به این سبک سریال سازی داده است و مسائلی که شاید کمتر در این ژانر مطرح می شده نمایان کرده است.

یکی از خصوصیت های این سریال طبیعی بودن دیالوگ ها و بازی هاست به شکلی که گاهی فکر می کنید شاهد یک فیلم مستند هستید. جیمز گاندولفینی به گونه ای بازی کرده که هرگز در دام شخصیت های کلیشه ای پدر خوانده ای نیفتاده .تونی سوپرانویی که او خلق کرده بین مرز شخصیتی بی رحم و اتشین مزاج و گاهی شوج طبع و بذله گو راه میرود. از نو آوری های دیگر این سریال شکستن قالب های کلیشه ای مافیایی است، به عنوان مثال رئیس مافیایی نمایش داده می شود که اول سریال ناگهان غش می کند و بعد به دکتر روان پزشک مراجعه می کند و بعد از ان ما شاهد مکاشفه ای در دوران کودکی او هستیم و اینکه او چگونه به اینجا رسید . نکته مورد توجه دیگر اینکه تمام همسایه ها از اینکه سوپرانوها یه گروه مافیایی هستند اطلاع دارند و گاها رابطه خوبی با این خانواده دارند. ترنس وینتر و دویید چیس بیشترین نقش را در موفقیت این سریال ایفا کردند.
این مجموعه تلویزیونی ساخته دیوید چیسمی‌باشد. این سریال موفق به دریافت جایزه گلدن گلاب، ادگار اوارد و پی بادی گردید.

.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *